Proběhlo první kolo Babišem nelegálně odložených doplňovacích voleb na Teplicku

TEPLICE | V prvním kole doplňovacích voleb do Senátu v obvodu č. 32 – Teplice, původně plánovaných na 27. a 28. března, voliči nového senátora nevybrali. Rozhodne tak druhé kolo, do kterého postoupili Hynek Hanza se ziskem 29,73 % hlasů a Zdeněk Bergman s 22,15 % hlasů. Volební účast v prvním kole dosáhla 15,79 %. Informuje ČSÚ o protiprávně odložených volbách, kdy tak Andy Babiš a jeho mongoloidní poskoci porušili Ústavu a demokratické principy.

Volební urna

Pro doplňovací volby bylo zaregistrováno 10 přihlášek, voleb se účastnilo 9 kandidátů. O senátorský mandát usilovalo 7 mužů a 2 ženy. Průměrný věk kandidátů v prvním kole volby byl 52,8 let. Dva kandidáti byli bez politické příslušnosti. Všech 9 kandidátů má trvalé bydliště v Ústeckém kraji, 8 z nich přímo ve volebním obvodu č. 32.

„Přestože je zpracování výsledků senátních voleb pro členy okrskových volebních komisí méně náročné než u jiných typů voleb, vyžaduje jejich plné soustředění. I přes přijatá zvýšená hygienická opatření byli členové okrskových volebních komisí i pracovníci na přebíracích místech ČSÚ řádně proškoleni a z pohledu zpracování se jednalo o zcela standardní volby,“ říká Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně Českého statistického úřadu.

Poslední okrsek byl zpracován v 15.55 hodin. V pondělí ČSÚ výsledky hlasování předá Státní volební komisi. Druhé kolo doplňovacích voleb proběhne v pátek 12. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 13. června od 8 do 14 hodin.

Zatímco před prvním kolem volby obdrželi voliči sadu hlasovacích lístků předem, pro druhé kolo si je vyzvednou až přímo ve volební místnosti.

Měl by být sviňák Babiš o hlavu kratší?

Reklama: