Novináři začali být nahrazováni roboty. A já neskrývám určitou zlomyslnou radost

Novináři začali být nahrazováni roboty. A já neskrývám určitou zlomyslnou radost. Ono se to totiž dotkne různých novinářů v různé míře. Takové ty mladé eurosvazáky a bojovníky proti diskriminaci, ta nahradíte poměrně jednoduchým algoritmem.

Kupodivu Petr Hampl při besedě nelynčoval ani černochy či muslimy
foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

Nahrnete tam pár klíčových slov (Zeman, Rusko, Hampl, migrace, komunismus, špion, Putin atd.) a počítač vám sestaví text, který nerozpoznáte o výplodů „hvězd politické korektnosti“ typu Jandourek, Kundra, Hovorková, Heroldová, Daniel Zeman atd.

Nikdo z nich v životě nepřišel s jedinou originální myšlenkou a jejich texty jsou vzájemně zaměnitelné. Nápad jejich práci automatizovat je tedy docela logický. Navíc z počítače vám text vyjede po pár vteřinách.

Zkuste ale nahradit třeba články Benjamina Kurase nebo komentáře Jana Kellera nebo úvahy Waltera Krafta.

Ta zpráva totiž není jenom o vývoji technologií. Je také o tom, že se redakce postupně plní lidmi, pro které novinařina není solidní řemeslo podložené znalostmi, ale tupá propaganda, prováděná naprosto mechanicky. Ti lidé by se nemohli uplatnit ani třeba v reklamní agentuře, protože vymýšlení sloganů přesahuje jejich schopnosti.

A protože neomarxismus jde vždy ruku v ruce s požadavky na zvyšování zisku, je jejich nahrazení umělou inteligencí naprosto logický. I ta nejslabší umělá inteligence je lepší než nulová inteligence vymytého mozku pražského intelektuála.

Reklama: