Maříková srovnala protesty vůči policejnímu násilí a rasismu v ČR s rozsudkem za znásilnění dívky přivandrovalcem

OSTROV | Poslankyně za SPD Karla Maříková zveřejnila na svém účtu na Facebooku příspěvek, ve kterém se věnuje protestům proti policejnímu násilí a rasismu, které v sobotu proběhly i v Praze. Poukazuje přitom na to, že lidi u nás zajímá více černošský „kriminálník“ ze Spojených států, než případ české dívky znásilněné černým přivandrovalcem.

Karla Maříkové se pozastavila, proč protesty nejsou proti směšnému trestu pro negerského násilníka Abdallaha Ibrahima Diallo

O komentáři poslankyně, který se například i pozastavila nad tím, že invazní rostliny a zvířata se musí v EU hubit, ale migrace mu-slimáků a negrů je v pořádku, informuje Sputnik.

V sobotu se v Praze sešly zhruba tři stovky převážně mladých lidí, aby protestovali proti policejnímu násilí a rasismu. Tyto případy se totiž momentálně odehrávají ve Spojených státech. Podle informací se protestující lidé odpoledne shromáždili na Staroměstském náměstí a asi po dvou hodinách se část z nich vydala na pochod k americké ambasádě. Web ParlamentniListy.cz ovšem přišel s informacemi, že to byli převážně cizinci: „Odpoledne se sešli na Staroměstském náměstí. Zhruba po dvou hodinách se pak část demonstrantů vydala na pochod k americké ambasádě. Zpravodaj ČTK na místě zjistil, že většina účastníků jsou cizinci. Mezi demonstranty je hodně slyšet angličtina,“ píše web. Takže jen provokace.

Na tuto akci však na svém facebookovém profilu reagovala česká politička Karla Maříková, která vyjádřila své znepokojení nad tím, že události odehrávající se nyní ve Spojených státech vyvolávají v Česku takovou odezvu. Celou věc pak srovnala se znásilněním 16leté dívky, k němuž došlo loni na Litoměřicku. Za tento čin totiž pachatel, kterým byl migrant z Afriky, dostal trest ve výši jen dva roky vězení. To už ale dle Maříkové nikoho nezajímá…

„Tři stovky lidí protestují v Praze proti policejnímu násilí v USA. Škoda, že je zajímá více kriminálník než rozsudek českého soudu za znásilnění mladé dívky migrantem, který dostal pouze 2 roky,“ napsala.

V další části pak uvedla, jak by bylo možné vzniklou situaci ve Spojených státech řešit a dodala, co si myslí o takových protestech v ČR. „Situaci v USA by si měly řešit místní orgány činné v trestním řízení a pevně věřím, že viníci budou potrestáni. Nevidím však žádný důvod proč to přenášet sem do ČR. Naopak to ve společnosti jak vidíme v USA budí nepokoje a nenávist,“ napsala závěrem.

Reklama: