KLDR přerušila veškeré komunikační kanály s nepřátelskou Korejskou republikou

PCHJONGJANG | KLDR přerušila od úterního poledne místního času (05:00 hodin SELČ) všechny komunikační kanály s nepřátelskou Korejskou republikou na jihu. Zavřená bude rovněž společná styčná kancelář, informovala v úterý severokorejská státní tisková agentura KCNA.

Ilustrační snímek

Tento krok je podle agentury Johnap reakcí KLDR na činy jihokorejských aktivistů a severokorejských uprchlíků, kteří na její území vypouštějí horkovzdušné balóny s letáky kritizujicími tamní situaci v oblasti lidských práv a jaderný program Pchjongjangu.

Tyto akce pravidelně vyvolávají zvýšené napětí ve vztazích mezi Pchjongjangem a Soulem. KLDR je odsuzuje jako nepřátelský akt porušující sérii mírových dohod mezi oběma stranami a aktivisty nazývá lidskou spodinou.

KCNA ve své zprávě uvedla, že přerušení všech komunikačních linek bude prvním krokem v odhodláni zcela přerušit všechny druhy kontaktu s Jižní Koreou a zbavit se nepotřebných věcí.

Kim Jo-Čong, mladší sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, minulý týden varovala, že pokud Soul nezastaví aktivisty, tak KLDR zruší bilaterální vojenskou dohodu, přeruší komunikační kanál mezi armádami obou zemí a odejde z momentálně zavřeného průmyslového parku v Kesong.

Reklama: