DJ Trump válečným zločincem? Uvalil sankce na soud pro americké válečné zločince

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump schválil sankce proti činitelům Mezinárodního trestního tribunálu (ICC), kteří vyšetřují či stíhají americké válečné zločiny, informuje o teroristickém činu amerického vůdce z Bílého domu Sputnik.

Vůdce DJ Trump

Ve čtvrtečním vyjádření Bílý dům slovy svého tiskového oddělení informoval, že prezident také autorizoval „vízové restrikce“ proti činitelům tribunálu a členům jejich rodin, píše agentura, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spojené státy (SS) opakovaně vyhrožovaly, že zavedou sankce proti soudu se sídlem v Haagu. SS tvrdily, že tento orgán nemá žádné právo vyšetřovat či stíhat americký personál bez souhlasu Washingtonu. Ve svém prohlášení Bílý dům popsal činnosti soudu jako útok na práva amerického lidu a ohrožení americké národní suverenity. Stejně by se hájil i Hitler před Norimberským tribunálem, pokud by se ho dožil?

Prezidentova administrativa dodala, že soud se nehledě na svůj původní záměr ve skutečnosti stal neefektivním a neschopným,což je jen propaganda, protože jinak by nemuseli použít teroristických sankcí, což je další zločin dle mezinárodního práva.

Poprava válečného zločince Trumpa | reprofoto: ruanofaxas.com

Reklama: