Luboš Xaver Veselý: Někteří novináři se chovají jako svině. Zrůdu Hovorkovou by hnal sviňským krokem

PRAHA | Český novinář, spisovatel, moderátor a nedávno zvolený člen Rady České televize, Luboš Xaver Veselý, se poněkud nevybíravě vyjádřil na adresu novinářky deníku FORUM 24 Johany Hovorkové. Informuje web Sputnik.

Luboš Xaver Veselý promluvil nejen o hovnometu České televize

Veselý se v živém vysílání na kanále Youtube dotkl zmiňované novinářky. Nejprve přišla řeč na to, že Hovorková jej ve svém článku na Forumu 24 kritizuje za kritické výroky v CNN Prima News na adresu moderátora Otázek Václava Moravce.

„Já jsem se mnohdy zlobil na lidi, kteří říkali, že někteří novináři se chovají jako svině, manipulujou s věcma, lžou a tak, ale teď to vidím na vlastní kůži, jak to je,“ reagoval na věc „Xaver“ Veselý a dodal: „Nevyhovuje mi ten styl, nemám rád štěkání v rozhovorech. Já mám touhu si se svými hosty vyprávět.“

Radní České televize a moderátor Českého rozhlasu pak ale přešel k ostřejším slovům a o dotyčné hovořil jako o lhářce. Podle novináře Zdeňka Šarapatky dokonce Veselý naléhal na veřejnost, aby s novináři deníku Forum 24 fyzicky zúčtovala.

„Ta samá lhářka, manipulátorka, jezdí na gymnázium v Jičíně debatovat s dětma,“ zaznělo z úst moderátora o studentských besedách novinářů redakce deníku a hlavní editorky o práci v médiích a o dezinformacích. „Tyhle lidi jedou nafukovat hlavy vašim nebohým dětem! Prosím vás, udělejte něco! To si necháte od těchhle blbců vypisovat takovýhle dementnosti?“ nebral si servítky. Následně prohlásil, že by Hovorkovou měli lidé hnát svinským krokem.

„Johana Hovorková, pamatujte si to jméno! A až uslyšíte, že vaše dítě bude mít ve škole besedu s paní Johanou Hovorkovou, tak tam jděte a žeňte ji svinským krokem, protože tyhlety zrůdy nemaj‘ co vyprávět děckám!“ řekl.

Reklama: