Svobodní odmítají iniciativu některých poslanců ještě více omezit svobodu slova

PRAHA | Svoboda by měla unést i tu skutečnost, že někteří budou říkat, psát, vyrábět, nebo prodávat věci, které se většině líbit nebudou. Zatímco se připravuje zpřísnění legislativy na trestání prodeje předmětů s nacistickou tématikou, v Praze Zdeněk Hřib bojuje nejen proti matrjoškám v obchodech. Informují Strana svobodných občanů.

Ilustrační snímek

„Jednoznačně odsuzujeme fašismus, komunismus a všechny ostatní totalitní ideologie, které v minulosti omezovaly naši svobodu. Přesto důsledně trváme na svobodě slova nejen při projevu, ale i po projevu. Není a nemá být naším úkolem zkoumat, zda nakladatelství vydává historické materiály za účelem historickým, nebo propagačním,“ píše se v prohlášení Svobodných.

Ve svobodné společnosti můžete toho, kdo propaguje hloupé myšlenky, zavrhnout, kritizovat, společensky zesměšnit, nebo ho diskriminovat v soukromě-právních vztazích. V takové společnosti víte lépe, s kým máte tu čest a nevytváříte z nosičů „závadných“ názorů mučedníky pro ostatní. Zákazy totiž problém pouze zmizí z očí, ale nebude nijak vyřešen.

Proto jednoznačně odmítáme inciativu některých poslanců nejen od KDU-ČSL ještě více omezit svobodu slova, uzavírají.

Reklama: