Čína úspěšně vypustila na oběžnou dráhu tři družice

PEKING | Ve středu Čína úspěšně vypustila tři družice na oběžnou dráhu za pomoci orbitální rakety Dlouhý pochod 2D. Informuje se o tom ve zprávě Čínské korporace vesmírné vědy a techniky (CASC). Informuje agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek | repro: BBC

Ke startu došlo ve středu v 15:19 hodin místního času (9:19 SEČ) z kosmodromu Ťiou-čchüan v provincii Kan-su. Všechny tři družice, včetně družice dálkového průzkumu Země pod názvem Gaofen-9, byly úspěšně vypuštěny na danou oběžnou dráhu.

Uvádí se, že družice Gaofen-9 bude především používána v takových oblastech, jako je pozorování povrchu a územní plánování, dále pro posuzování vhodnosti zemědělské půdy, posouzení potenciální úrodnosti a také na předpovídání přírodních katastrof a snížení jejich potenciálních dopadů.

Společně s tím může družice poskytovat informační podporu při realizaci velkých národních projektů, jako je iniciativa Nová hedvábná stezka a modernizace národní obrany.

Druhá družice bude používána primárně pro potřeby lodní dopravy a navigace. Poslední z nich bude na oběžné dráze využívána na výzkum satelitních technologií.

Reklama: