Na životech všech záleží – svět není černobílý

V posledních dnech zaznělo v souvislosti v rámci Black Lives Matter tolik bizarností, že je těžké si vybrat tu největší. Slyšeli jsme toho spoustu děsivého, hysterického, směšného, trapného i do nebe volajícího. Slyšet a vidět ale fakta moc nejsou, tedy tvrdá data – grafy, statistiky, chcete-li.

Zuzana Majerová Zahradníková | repro: FB ZMZ

Čísla nakonec stejně dávají ten nejjasnější obrázek. Statistiku a matematiku ošidit prostě nelze. I když se o to mnozí urputně snaží…

Nikdo nikdy nehájil toho policistu, po jehož zákroku zemřel George Floyd. Faktem ale zůstává, že afroamerická komunita vysokou kriminalitu reálně vykazuje. Jak se píše v přiloženém článku na Novinkách, ve všech 30 kategoriích mají Afroameričané nadprůměrné (více než oněch 13-14%) zastoupení.

Americkou populaci tvoří sice jen ze 13%, ale na vraždách, zabití a loupežích se podílejí více než v 50%. O čem tato čísla vypovídají? Že „běloši“ utiskují „černochy“? Že jsou policisté rasisté? Že je afroamerická populace diskriminovaná? Že jsou prý znevýhodněni na trhu práce? Že problém je jen a jen „bílá“ komunita?

Ba naopak, to co se tady děje již delší dobu je rasismus naruby a je otázkou, KDO v rámci společnosti, je díky kvótám, genderu a dalším nesmyslům skutečně diskriminovaný.

Odpověď není černobílá, tak jako nic v životě…

Reklama: