Velké propouštění? Ano, hlavně v Praze! Pracující rukama neohrozí. Voliči pirátů budou plakat!

Firmy budou propouštět, lidé se budou bát o práci, a nejohroženější jsou… nikoliv fyzicky pracující lidé s minimální kvalifikací (tedy většinou Zemanovi voliči), ale nižší korporátní manažeři.

Petr Hampl | foto: © Centrální informační agentura, z. s. (CIA) – © Radek Velička

Tedy ta vrstva, o kterou se opírají Piráti, která se pokládá za „vzdělanou kosmopolitní elitu“, která doufá, že jí bude patřit svět a která je naučená pohrdat „pracující chátrou.“ Tak to teď uvidíte, vy vznešení eurolidé. Korporace vás kopnou do zadnice a každému bude jedno, jak dlouho a hluboko jste se ponižovali.

Zkusíte se dostat do neziskovek, ale zjistíte, že už je obsazeno. A na rozdíl od řemeslných venkovanů, vy máte obrovské hypotéky a nejste zvyklí na skromný život. Tak si teď užívejte výhod globalizovaného světa. Mohli jste mít jistou a pohodovou práci v zaprděné národní ekonomice, ale to pro vás není dost dobré, že.

Je tomu něco přes půl roku, co jsem napsal, že právě tahle sociální vrstva se drží ideologie, která je v rozporu s jejími bytostnými zájmy, a že to je dlouhodobě neudržitelné. Teď můžeme čekat radikalizaci, ale možná také rozpad sociální vrstvy a dalekosáhlé změny.

Reklama: