Vladimir Vladimirovič Putin: Putin: Rusko bude schopno chránit svět před hrozbami

MOSKVA | Jenom spolu s dalšími státy bude Rusko schopné zachránit svět před novými hrozby, prohlásil během vojenské přehlídky v Moskvě ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin přichází

„Vítáme naše přátele, hosty z různých zemí, kteří dorazili do Moskvy, aby vzdali hold všem, kteří uhájili mír na planetě. Nikdy nezapomeneme na příspěvek našich spojenců k přibližování Vítězství… Víme, a vzhledem k výzvám, kterým planeta čelí dnes, zvláště akutně cítíme, jakou největší hodnotou je člověk, jeho sny, radosti, naděje, jeho mírný, klidný tvůrčí život. Chápeme, jak důležité je posílení přátelství, důvěra mezi národy, a jsme otevřeni dialogu a spolupráci v nejnaléhavějších otázkách mezinárodní agendy. Mezi nimi je vytvoření společného spolehlivého bezpečnostního systému, který potřebuje složitý rychle se měnící slučitelný svět. Jenom společně ho můžeme zachránit před novými nebezpečnými viry,” prohlásil Putin, Vladimir Vladimirovič.

Dále pak také podotkl, že Rusové si budou vždy pamatovat, že to byl sovětský lid, kdo zvítězil nad nacismem: „Budeme si vždy pamatovat, že nacismus zničil sovětský lid. Miliony lidí různých národností ze všech republik Sovětského svazu,“ řekl a připomněl, že sovětský lid osvobodil evropské státy od agresorů a za to životy zaplatil „nenahraditelnou cenu”.

„Po ubránění svých zemí pokračovali v boji. Osvobodili evropské státy od dobyvatelů, ukončili strašnou tragédii holocaustu, zachránili před nacismem a jeho smrtící ideologií obyvatele Německa. A je nemožné si představit, co by se stalo světu, kdyby se za něj nepostavila Rudá armáda,” uvedl prezident Vladimir Vladimirovič Putin s tím, že je třeba chránit a sledovat pravdě o Velké vlastenecké válce.

„Dnes skloňujeme hlavy před světlou památkou všech, kteří se navrátili z války. Na památku synů, dcer, otců, matek, dědů, manželů, manželek, bratrů, sester, vojáků, příbuzných a přátel,“ sdělil.

Reklama: