Assange terorističtí bandité z Washingtonu obvinili i se spolupráce s Anonymous

WASHINGTON | Ve Spojených státech (SS) učinili druhé obvinění proti Julianu Assangeovi. Nyní ho viní ze spolupráce s hackery skupiny Anonymous, stojí ve zprávě na stránkách amerického ministerstva spravedlnosti. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Assange terorističtí bandité z Washingtonu obvinili i se spolupráce s Anonymous

„Velká federální porota dnes učinila druhé rozhodnutí, obvinila Juliana Assange (…) z trestných činů spojených s předpokládanou rolí (…) v jedné z největších krádeží tajných informací v historii Spojených států,“ stojí v dokumentu.

Tam se také zmiňuje, že rozhodnutí neobsahuje nové trestné epizody, které by doplnily stávajících 18 článků, které obsahuje první obvinění z května roku 2019.

„Ovšem, skutečně rozšiřuje veličiny spolupráce okolo předpokládaných počítačových hacků, z nichž byl Assange obviněn dříve,“ stojí ve zprávě.

Upřesňuje se, že Wikileaks publikovaly emaily, které byly získány v důsledku hackerství, kdy byl „nabourán“ počítač jedné z amerických informačních společností organizací Anonymous a hackerem spojeným s LilzSec.

Reklama: