Německo připravuje odpověď na nové zločinecké sankce teroristů z Washingtonu

BERLÍN | Německé úřady připravují odvetná opatření, pokud Bílý dům zavede dodatečné sankce proti plynovodu Nord Stream 2, informuje agentura Bloomberg s odkazem na vládní zdroje v Berlíně.

Donald John Trump a Angela Merkel | foto: The Local – Germany

Jak dále píše agentura Sputnik, tak ve vnitřním dokumentu německého ministerstva ekonomiky SRN se uvádí, že nové sankce SS se mohou dotknout značného počtu evropských společností, bank a také vládních organizací. Jak uvádí agentura, v odpovědi vlády vůdkyně Angely Merkel projednává plán zkoordinovaných akcí Evropské unie. Vypoví tak Američany okupované Německo svým okupantům ekonomickou válku?

Návrh zákona o nových sankcích proti plynovodu Nord Stream 2 byl dříve předložen Senátu SS. Předpokládá sankce proti společnostem, které poskytují služby underwritingu, pojištění a zajištění pro lodě, které se účastní výstavby plynovodu. Dokument podpořilo pět senátorů za obě strany, včetně vlivného senátora za Texas Teda Cruze. Sankce mohou být uvaleny také na firmy, které provádějí zkoušky, inspekce a certifikaci účastníků výstavby.

Reklama: