Kapitáni lodí se „provinili“ dodávkami paliva pro Venezuelu, tak na ně teroristické Spojené státy uvalili sankce

WASHINGTON | Spojené státy (SS) uvalily sankce vůči kapitánům pěti íránských tankerů, kteří dovezli do Venezuely palivo. Informoval o tom ve středu ministr zahraničí SS Mike Pompeo. O teroristickém činu, který je inspirován mafinánkými praktikami, inormuje Sputnik.

M.Rd. Pompeo a obsah jeho lebky

„Spojené státy uvalily sankce vůči pěti íránským kapitánům, kteří dodali do Venezuely kolem 1,5 milionu barelů paliva a podpořili tak nelegitimní Madurův režim,“ šíří M.Rd. Pompeo lži a dezinformace o legálnosti vlády ve Venezuele, jeliž ta je členem OSN a VS OSN tamní vládu považuje za legitmní a na vše ostat ní sere pes. I na válečného zločince Pompea.

Sputnik píše o choré hlavě mistra zahrníčí SS: „Podle amerického ministra venezuelská vláda nedistribuuje palivo spravedlivě, ale účastní se korupčních schémat. V této souvislosti Pompeo znovu zdůraznil ochotu Bílého domu podporovat vůdce venezuelské opozice Juana Guaidóa.“ Guaidó se údajně skrává na ambasádě jedné ze zemí EU, jelikož mu hrozí stíhání a vězení za pokus o státní převrata vlastizradu.

„Připomeňme, že Írán přednedávnem odeslal do Venezuely pět tankerů s palivem a vybavením, a to na pozadí rizika nových sankcí ze strany SS a zpráv o údajném plánu amerického námořnictva zadržet lodě. V Teheránu přitom podotkli, že jsou připraveni dodat více paliva, jestli o to venezuelské úřady požádají,“ píše dále Sputnik.

Reklama: