Piráti se derou k moci

Krajské volby jsou už na dohled. Mnohé politické strany a hnutí startují své kampaně a mobilizují svůj politický potenciál. Slyšet je i bohužel o Pirátech, kteří by rádi ovládli několik krajů.

Jan Kopal

Začali také rozdávat své stranické Pirátské listy (ubohý plátek s žalostným obsahem), kde za vrchol svého politického umění dávají zářný příklad svého pražského primátora Zdeňka Hřiba, který podle nich obstál v době koronaviru se ctí. Mnozí Pražané si ale myslí úplný opak a plno z nich hlasitě volá: „Zlatá Krnda!“ nebo „Krndo, vrať se, vše zapomenuto!“

Do senátního klání piráti v Praze vysílájí hlasitého propagátora legalizace marihuany Roberta Veverku, který nezapře stranický dres a nezaměnitelný huličský odér. Poněkud málo na kvalifikaci pro budoucího senátora, ale u této partičky to nepřekvapí. Stačí být cool, tvářit se rebelsky, jako alternativa pro mladé a polovina úspěchu je doma.

Doufal jsem, že po ukázkách pirátského vládnutí v Praze a četných výstřelcích na půdě poslanecké sněmovny a europarlamentu již nikdo rozumně uvažující nemůže piráty volit, ani o jejich volbě vážně uvažovat. Bohužel pro řadu lidí, kteří se o politiku nezajímají a ani nečtou politické programy, stačí, že se tato podivná partička jmenuje Piráti (celým názvem Česká pirátská strana), a proto je budou volit. Řada těchto skalních pirátských voličů se rekrutuje z nejmladší generace. Snad i mládež jednou dospěje a procitne. Piráti byli a jsou navždy nevolitelné uskupením až po podpalubí plné neomarxistů a nezodpovědných politických dobrodruhů.

Reklama: