Sucho útočí? Silné bouřky, rozvodněné řeky a záplavy na Moravě a ve Slezsku

OSTRAVA | Českou republiku zasáhly opět silné deště a bouřky. Nejvíce zasažené byla části na východě republiky. Kvůli tomu vydali meteorologové výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí.Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Babiš bojuje se suchem

„Bouřky, které dorazily do České republiky, budou trvat až do sobotního odpoledne. Co se týče výstrah Českého hydrometeorologického ústavu, aktuálně jich platí několik. Nejhorší situace by podle nich měla panovat na východě republiky,“ informuje agentura o nebezpečí ve Slezsku a na Moravě.

Výstraha před velmi silnými bouřkami s přívalovými srážkami platila od 19:30 do 20:00 pro Moravskoslezský kraj a od 19:30 do 22:30 hodin pro Jihomoravský kraj a Olomoucký kraj.

„Na pomezí Jihomoravského a Olomouckého kraje se vyskytují velmi silné bouřky doprovázené krupobitím a přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 50 mm. Bouřky postupují jen zvolna k severovýchodu. Může docházet prudkým vzestupům zejména menších toků,“ uvedl ČHMÚ na Twitteru.

Další výstraha s vysokým stupněm nebezpečí před velmi silnými bouřkami, ale bez přívalových srážek platí od 17:30 do tří hodin ráno pro Pardubický kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

„Očekáváme velmi silné bouřky doprovázené srážkami kolem 50 mm, v opakujících se bouřkách i více, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h,“ uvedl ČHMÚ.

Od 17:30 do 21:00 platí výstraha před silnými bouřkami s nízkým stupněm nebezpečí pro Královéhradecký kraj, Pardubický a Jihomoravský kraj a Vysočinu. Co se týče povodní, pak na Ostravsku je zpřísněna výstraha na povodňové ohrožení s extrémním stupněm nebezpečí, která platí od 20:00 do 23:00.

Reklama: