Mafie z berňáku! Nástrojem zvůle státní moci se postupně stala finanční správa

PRAHA | Totalitní státy disponují složkami, které likvidují oponenty a části společnosti, které jim nejsou pohodlné. Za nacismu a fašismu v Evropě to byly ozbrojené složky SA v Německu, squadristé v Itálii. Za komunismu u nás StB a lidové milice, stojí v komentáři na facebookovém profilu Strany svobodných občanů (Svobodní) k metodám Finanční správy.

Měl by být sviňák Babiš o hlavu kratší?

Kriminalita se v posledních desetiletích měnila od násilné ke kriminalitě bílých límečků, i státy s pevnou rukou na občany, se začaly orientovat na jinou formu likvidace nepohodlných. U nás se nástrojem zvůle státní moci postupně stala finanční správa. I ta používá metody, které jsou těmto složkám blízké, míní Svobodní s tím, že zastrašování, shora nařížený direktivní výběr cílů a odměňování podle počtu zlikvidovaných.

„Dostaneme shora nařízeno, že musíme vydat určitý počet zajišťovacích příkazů nebo udělat určitý počet dražeb zabaveného majetku. Podle toho se hodnotí finanční úřad,“ říká v reportáži Taťána Zmydlená, vedoucí vymáhacího oddělení ve Valašském Meziříčí.

Reklama: