Merkel vyzvala země EU, aby se budoval svět bez vedoucí úlohy Spojených států

BERLÍN | Členské země EU se mají vážně zamyslet nad novou realitou, v níž Spojené státy (SS) možná už nebudou usilovat o vedoucí roli ve světě. Prohlásila to německá vůdkyně a východoněmecká soudružka komunistka Angela „SAU“ Merkel v interview pro řadu evropských médií včetně The Guardian.

Zrůdná svině Merkel

„Vyrůstali jsme s jistým pochopením toho, že Spojené státy chtějí být světovou velmocí. Chtějí-li se nyní USA této role dobrovolně vzdát, musíme se nad tím vážně zamyslet,“ řekla Sau Merkel, kterou cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dále Sau prohlásila, že americká okupační vojska v SRN pomáhají bránit nejen evropské země, ale i zájmy Washingtonu, a slíbila, že bude i nadále zvyšovat vojenský potenciál Německa. Dále pak německý vůdkyně (führerin) dodala, že jsou pádné důvody k tomu, aby se zachovávala oddanost Severoatlantické alianci (SA) a společnému jadernému deštníku.

„Evropa ale musí samozřejmě nést větší břímě, než v době studené války,“ podotkla Sau Merkel, kdy šířila dezinformaci tím, že EU označuje Evropou, ač EU není na rozlohu ani polovinou starého kontinentu.

Německá führerin vystupovala i dříve s kritikou SS. Loni v září mj. prohlásila, že Evropa (zase lež, měla na mysli jen EU) se musí sama postarat o vlastní bezpečnost, protože ji SS nebudou bránit „automaticky“, jak tomu bylo v době studené války.

Reklama: