Vojtěch a Prymula vrazi? Vyšetřuje je Odbor extremizmu a terorizmu SKPV. Půjdou za vraždu do vězení?

PRAHA | Užiteční idioti a poskoci diktátora Andyho Babiše poskok z ministerstva zdravotnictví Vojtěch a jeho bývalý náměstek Prymula v roli pomocného poskoka mají vážný problém. Policie je vyšetřuje a ne ledajaký odpor, ale přímo Odbor extremizmu a terorizmu Služby kriminální policie a vyšetřování. O svém podnětu, který skončil právě na stole protiteroristické kriminálce na stole informuje MUDr. Jan Hnízdil. Vojtěch a Prymula jsou vyšetřování ve smyslu vraždy zdravotní sestry.

Jsou Vojtěch a Prymula vrazi? | reprodukovaný ořez fotografie
Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lékař Hnízdil píše ve svém příspěvku, kdy sděluje, jak nakládají orgány činné v trestním řízení s jeho trestním podáním na poskoky Babiše: „Během pandemie byli zdravotníci pod obrovským tlakem: riziko nakažení, dvanáctihodinové směny, z počátku nedostatek ochranných pomůcek. Obrovská zodpovědnost za ostudný plat. V této chvíli ministr zdravotnictví Vojtěch a jeho náměstek Prymula veřejně obvinili personál krčské nemocnice ze zavlečení koronaviru, z nezodpovědnosti, lajdáckosti, nedbalosti. Nejvyšší představitelé resortu jim bez jakéhokoliv důkazu plivli do tváře.“

Připomeňme, že krátce poté, po falešném a lživém obvinění dvou výtečníků Prymuly a Vojtěcha, jedna ze zdravotních sester náhle zemřela. „Spolupracovníci i přednostka plicní kliniky prof. Vašáková do médií vypověděli, že byla velmi pracovitá, citlivá, zodpovědná, že si obvinění brala k srdci. Pitva prokázala, že příčinou smrti byl srdeční infarkt. Ano, pokud je vnímavý, citlivý člověk vystaven akutnímu stresu, může mu srdce puknout,“ dodává lékař z oboru ve kterém je specializován.

A dále MUDr. Hnízdil píše, že případ popsal na blogu (Náhlá smrt zdravotní sestry, www.aktualne.cz, 2. 4. 2020). Text jsem jako podnět poslal nejvyššímu státnímu zástupci JUDr. Pavlu Zemanovi. Zajímalo mě, jestli je z hlediska zodpovědnosti a viny rozdíl mezi tím, když někomu vrazím do srdce nůž nebo když mu srdce probodnu zlým slovem. Jestli existuje něco jako psychosomatický zločin. „Jako lékař se věnuji psychosomatické medicíně, vlivu psychiky na lidské zdraví. Podezření, že křivé obvinění mohlo vést k poškození a smrti dotyčné zdravotní sestry považuji za důvodné. Soudím, že by mělo být prošetřeno,“ napsal jsem nejvyššímu státnímu zástupci.

MUDr. Jan Hnízdil | repro: facebook JH

A nyní to vypadá, že se budou oba zločinci, jak Vojtěch, tak Prymula pohnání k odpovědnosti: „Předpokládal jsem, že podnět odloží. Nestalo se. JUDr. Zeman mě obratem informoval, že podnět postoupil místně příslušnému státnímu zastupitelství Praha 4. Předpokládal jsem, že podnět odloží. Nestalo se. Státní zástupkyně mě požádala o doplňující informace. Podání jsem doplnil o jména podezřelých, datum a místo, kde inkriminované výroky zazněly, odkazy na média, svědectví spolupracovníků. Předpokládal jsem, že podnět odloží. Nestalo se. Státní zástupkyně podnět postoupila k dalšímu opatření Policii ČR. Nakonec jej převzal Odbor extremizmu a terorizmu Služby kriminální policie a vyšetřování. Ten teď musí konat, posoudit důkazy, případně provést výslechy, závěr vyšetřování předložit státnímu zastupitelství. I kdyby kriminalisté nakonec podnět odložili, musí přesvědčivě zdůvodnit proč,“ píše doktor Hnízdil. A kdy přijde řada na další zločince, kteří tady páchali podobné zločiny – další duo Hamáček a Babiš. Jsou stejně odpovědní?

Reklama: