Babiš a jeho poskoci blábolili o pětsetletém suchu a meteorologové a ČHMÚ varují před extrémním nebezpečím záplav na Pardubicku

PARDUBICE | Do České republiky se opět vrátil vytrvalý déšť, který nyní trápí především okresy Chrudim, Pardubice a Moravská Třebová. V souvislosti s tím tak na těch místech hrozí extrémní nebezpečí záplav. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). To všem několik desítek dnů poté, co vláda tupého blbečka Babiše a jeho mongoloidní poskoci a další hlupáci politici vyhlásili boj proti suchu.

Babiš bojuje se suchem

„Podle nejnovějších informací platí až do úterního poledne upozornění na nejvyšší nebezpečí povodní, a to pro Chrudimsko a Pardubicko. Pokud jde o okres Moravská Třebová, na místě je toto upozornění platné až do úterního odpoledne. Meteorologové uvádí, že by voda mohla zatopit níže položená místa a silnice. Kromě toho existuje v podmáčených oblastech také riziko pádů stromů,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

ČHMÚ navíc dodal, že by se kvůli dešti mohla vylévat také voda z břehů řek na severu Královéhradeckého, Moravskoslezského a Olomouckého kraje a na jihu Pardubického kraje a východě Vysočiny. Za zmínku dozajista stojí i to, že toky v povodí Novohradky, Dolní Chrudimky a Jevíčky již dosáhly nejvyššího, tedy třetího stupně povodňové aktivity (SPA). Druhého stupně SPA mohou dosáhnout i řeky, které odvodňují Jeseníky a Orlické hory.

Vypadá to však, že by se kvůli srážkám na první či druhý povodňový stupeň mohly dostat i řeky odvodňující východ Šumavy a Novohradské hory, míní meteorologové. Dodávají také, že be východní části Česka by měl vydatný déšť přetrvávat až do úterního odpoledne, ale později odpoledne by měl déšť od západu postupně ustávat.