Bibi Netanjahu: Izrael bude i nadále bojovat v Sýrii proti Íránu

JERUZALÉM | Izraelský premiér Benjamin (zvaný Bibi) Netanjahu obvinil Írán z pokračujícího tajného vývoje jaderných zbraní a prohlásil, že Izrael bude pokračovat v silových akcích proti islámské republice, aby zabránil jejímu vojenskému upevňování v Sýrii. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bibi Netanjahu

„Jsme plni odhodlání, Izrael Íránu nedovolí, aby se upevnil vojensky v Sýrii. Podnikáme silové vojenské akce proti Íránu v Sýrii a v jiných místech podle nutnosti. Izrael bude i nadále podnikat tato opatření nezbytná k tomu, abychom Íránu zabránili ve vytvoření další teroristické a vojenské fronty proti Izraeli v Sýrii,“ prohlásil v úterý izraelský premiér před schůzkou se zvláštním zástupcem USA pro Írán Brianem Hookem v Jeruzalémě.

Bibi také obvinil Írán z podpory terorismu v blízkovýchodním regionu a z pokračování v tajných jaderných projektech, podpořil politiku nátlaku na islámskou republiku, kterou provádějí Spojené státy (SS).

„Kampaň maximálního nátlaku na Írán Trumpa se zakládá na jedné jednoduché zásadě: chce-li Írán, aby ho považovali za normální zemi, musí se chovat jako normální země. Írán záměrně uvádí v omyl mezinárodní společenství, neustále lže, neplní své závazky, pokračuje ve svém tajném programu vývoje jaderných zbraní a vývoje prostředků pro dopravu jaderných zbraní,“ řekl Bibi Netanjahu ve vysílaly izraelské televizní stanice.

Reklama: