Země Visegrádské skupiny odmítají nucené přemístění přivandrovalých vetřelců

VARŠAVA | Země Visegrádské čtyřky (Polsko, Česká republika, Maďarsko a Slovensko) jsou proti nucenému přemístění migrantů v rámci Evropské unie, prohlásil polský premiér Mateusz Jakub Morawiecki po pátečním setkání se svými protějšky ve Varšavě, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Invaze negrů do Evropy je třeba zastavit za jakoukoliv cenu

„V rámci našich diskusí jsme samozřejmě hovořili o otázkách migrace. Všechny čtyři země zastávají stejnou pozici ohledně nesouhlasu s donucováním a nutností chránit vnější hranice,“ řekl Mateusz Jakub Morawiecki.

Slova polského premiéra podpořil i jeho maďarský protějšek Viktor Mihály Orbán. Ten poznamenal, že na migračních cestách neustále roste počet nakažených novým koronavirem. Podle Orbána může Morawiecki spoléhat na podporu Maďarska v otázce migrace.

V Německu dříve navrhli reformovat systém poskytování azylu nelegálním migrantům přicházejícím do Evropy. Ti by podle plánu měli být rozděleni mezi zeměmi EU, které by se poté postaraly o další postupy ohledně přijímání přivandrovalců na krmník, kteří páchají odpornou a brutální kriminalitu. Slovenský premiér ČR Andrej „Chumaj“ Babiš dotyčnou iniciativu již odmítal, ale jak známe soudruha Babiše, jen na oko – mluví, činí a myslí jinak – není to člověk, ale hominid mu ani ne blízký.

V roce 2015 část států EU podpořila kvótní program rozdělování přivandrovalého podliského dobytka, který pachal zločineckou invazi hlavně do Řecka a Itálie. „Státy Vishegradské čtyřky tomu však odporovaly, a proto program nebyl splněn,“ píše Sputnik.

Reklama: