Bratrovražedný boj ohledně EU

Na národní scéna se v současnosti nacházejí dvě velké politické formace – SPD Tomia Okamury a Trikolóra Václava Klause mladšího. Pro další politické hráče zde už není místo. I tak jejich politický potenciál oslovuje stejné nebo obdobné potencionální voliče. Oba předsedové jsou si toho dobře vědomi. Dá se čekat, že před nadcházejícími volbami bude přibývat vzájemných šťouchanců.

Jan Kopal

Bylo by však rozumné se soustředit na vlastní politická témata: přímou demokracii a obranu normálního světa. SPD i Trikolóra mají své věrné stoupence a příznivce. SPD úspěšně oslovuje lidi pracující převážně v manuálních profesí, kdežto Trikolóra dokonale cílí na učitele a policisty, kterým je profesně nejblíže a jejichž zájmy nejlépe hájí. Při vzájemném respektu a vymezení cílových skupin by se obě formace mohly dostat do sněmovny a společné úsilí směřovat ke stejnému cíli.

Spor o Evropskou unii – zda Czexit nebo zpět před Lisabon v zásadě znamená pouze řečnickou figuru, ale ve skutečnosti stejný směr jdoucí navzdory eurohujerům, evropským byrokratickým a odnárodněným elitám sídlícím v Bruselu myslícím toliko panevropsky. Doporučoval bych proto oběma táborům šetřit síly na boj s opravdovými nepřáteli českého národa a jejich přisluhovači, kteří si nás přejí rozpustit v této beztvaré hmotě.

Reklama: