Kde je rozum?

K tady tomu nemám slov, protože to nechápu. Proč prodejce vyhodí X kilo třešní? Jasně „nikdo je nechce“ – no ano, za cenu 260 Kč/kilo je nikdo nechce, tomu rozumím, ale pořád (kdyby to nebyl XXXX) mohl bez většího úsilí oslovit třeba nějaký domov seniorů nebo spolek, co by to rád zpracoval.

Tomáš Tyl

Je naprosto nutné, aby naše legislativa byla oproštěna u darů v těchto mimořádných situacích od všech obstrukcí a prostě „Mám třešně, už nejsou čerstvé, chcete je?“ – ANO/NE. Je mi jasné, že jakákoliv kuchyně se bojí to přijmout, protože se děsí toho, že by na ně přišla kontrola a oni by nebyli schopni doložit bezvadnost zboží. Když mi tento týden přišly rostliny z jednoho zahradnictví, byl u toho i „rostlinolékařský pas“, který ale o kvalitě rostlin neříkal naprosto nic. Jen to, že jsou z ČR. Další zbytečnost.

Oprostěme naši legislativu od diktátu EU a nejen jejich zbytečností tak, ať se zejména potraviny dostanou vždy k lidem. Ať nekončí na skládkách, hnijící na polích či jako tady – v kontejneru na odpad atd. Tento sektor je naprosto nutné podpořit, kdy tímto apeluji na Trikolóra a zejména Václav Klaus ml. a Zuzana Majerova, aby se touto otázkou začali zabývat a předložili konstruktivní řešení! Věřím, že to není až tak těžké… Slogany totiž nestačí a tady lze dost snadno dokázat, že Trikolóra má smysl!


Reklama: