V Íránu okomentovali nové zločinecké sankce SS proti Sýrii

TEHERÁN | Teherán má za to, že sankce Washingtonu proti Damašku nejsou konstruktivní a jsou tak či jinak odsouzeny ke ztroskotání, prohlásil v rozhovoru pro Sputnik íránský vládní mluvčí Alí Rabii, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bašár al-Asad a Hassan Rúhání | repro: IRNA (ایرنا)

Dále řekl, že pokusy Spojených států (SS( zničit ekonomickou spolupráci Íránu a Sýrie a rovněž Libanonu svědčí o nepochopení „hloubky vztahů“ těchto zemí. V komentáři k zákonu Caesar mluvčí poznamenal, že sankce nejsou účelné, protože neobsahují nic nového.

„Jsme si jisti, že zase ztroskotají. Považujeme tento americký zákon za nekonstruktivní a za vměšování se (do záležitostí Sýrie), odsuzujeme ho,“ řekl Rabii.

Vůdce SS Donald John Trump, na kterého Írán vydal mezinárodní zatykač pro vraždu, podepsal příslušný zákon, který dostal název Caesar, koncem roku 2019. Nabyl platnosti 1. června a obsahuje sankce, jež se týkají prakticky všech sfér syrské ekonomiky. Sankční seznam byl rozšířen 17. června, restrikce se dotkly 14 lidí, včetně chotě syrského prezidenta Bašára Háfize al-Asada, a jeho sestry Búšry a také 21 organizací.

Syrský ministr zahraničí Walid Muallém prohlásil, že se DD snaží připravit obyvatele Sýrie o poslední kousek chleba svými sankcemi jako poslední zbraní kvůli dosažení svých cílů v Sýrii. Podle jeho slov se Damašek již naučil čelit sankcím Washingtonu a podniká opatření v boji s následky těchto sankcí.

Reklama: