Účet za diktaturu? Vládu veřejně popravit? Po ministerstvu vnitra chtějí poškození podnikatelé miliony na úhradu škod. Vnitro to odmítá

PRAHA | Stovky milionů v rámci kompenzace žádají čeští občané a firmy od ministerstva vnitra. Důvodem jsou zavedená opatření kvůli pandemii nového koronaviru. Informuje Sputnik, ovšem dobytek z ministerstva strachu odškodnění poskytovat odmítá.

Když píčus potká píčuse – Nadvláda debilů Babiše (vpravo ten chumaj) a Hamáčka (zločinec vlevo)

„Celkem 11 lidí a 29 firem podalo do konce uplynulého týdne žádosti, ve kterých vyzývají ministerstvo vnitra uhradit celkem asi 285 milionů korun. 57,6 milionu by mělo kompenzovat škody a 227,3 milionu nahradit ušlý zisk. Nejvyšší požadovaná částka činí přes 108 milionů korun,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle huhlalky rezortu Hany Malé momentálně probíhá vyhodnocování žádostí, žádné z dosud posouzených ministerstvo nevyhovělo. Dobytek v čele resortu Hamáček ovšem předem naznačoval, že ani nepočítají s odškodňováním.

„V případě požadavku na náhradu ušlého zisku lze konstatovat, že takto uplatněný nárok nelze podle krizového zákona reparovat, přičemž žadatele lze odkázat na příslušné vládou schválené kompenzační programy,“ uvedla mluvčí pro ČTK s tím, že podle krizového zákona je stát zodpovědný za škodu pouze tehdy, kdy byla způsobena zásahem krizových orgánů, což ovšem částečně není pravda, jelikož některé opatření byla nezákonná a soud je zrušil.

Jmenování prasnice Benešové prezidentem Zemanem | reprodukovaná fotografie z mediální žumpy iROZHLAS

V květnu ministryně spravedlnosti ČR Marie Benešová uváděla, že stát nezpůsobil škody opatřeními proti koronaviru. Připustila rovněž, že žaloby na uhrazení škod nebudou úspěšné. „Stát žádnou škodu nezpůsobil, tohle je přírodní úkaz. Škodu hradí ten, který ji způsobil, a říkám, stát to rozhodně není,“ sdělila Benešová v rozhovoru pro Českou televizi. K tomu ministryně dodala, že zavedená opatření vládou byla nutná.Takže jaké je řešení, lynčování, defenestrace a veřejná poprava vlády?

Reklama: