Čím víc se na Čecha tlačí, tím ostřeji Čech nakonec švihne, vzkázal do Německa docent Konvička

ČESKÉ BUDĚJOVICE | Pobouření vzbudilo prohlášení německého ministra zahraničí Heiko Maase o tom, že Berlín bude během německého předsednictví v EU vyžadovat od členů solidaritu, a to i v otázce přijímání uprchlíků. Politický aktivista Martin Konvička varoval, že tato politika rozdmýchá protiněmecké nálady v Česku. Píše Sputnik.

Martin Konvička poslal jasný vzkaz Maasovi do Německa

„V neděli předseda hnutí SPD Tomio Okamura na svém Facebooku zveřejnil video interpelace šéfa německé diplomacie Heiko Maase ve Spolkovém sněmu. V interpelaci poslanec strany Alternativa pro Německo (AfD) Peter Bystroň chtěl vědět, zda bude nadále trvat na přerozdělování migrantů, přestože země Visegrádské skupiny jsou vysloveně proti,“ stojí ve článku světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Petr Bystroň

„Nedělejte si naděje, já si to nerozmyslím, protože jsem pevně přesvědčen o tom, že členství v EU s sebou přináší jak práva, tak povinnosti. Mnozí v EU profitují v obrovském rozsahu z členství v EU, finančně, ale nejen finančně. Jsou ale i jiné věci, jiné základní hodnoty, ke kterým jsme se členstvím v EU zavázali. A proto uvnitř EU nelze využívat pouze práv, ale je nutné i plnit povinnosti, které jsou s tím spojené. A to bude téma německého předsednictví,“ odpověděl Maas.

Heiko Maas a jeho vzor Adolf Eichmann – vypadají podobně a uvažují stejně

Podle Okamury se jedná o skandální prohlášení, které potvrzuje, že je nutné vystoupit z EU a uspořádat na toto téma referendum: „Na tohle není jiná odpověď než czexit. A zcela skandální je, že s německým ministrem zahraničí jednal v Berlíně den předem, tedy tento měsíc 1. 7., český ministr zahraničí Petříček (ČSSD) a u nás v ČR není zveřejněn žádný výstup z tohoto jednání! Co nám vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM tají?“ napsal Okamura na Facebook.

Vůdce SPD Okamura se zlobí | repro: PL

Konvička zdůraznil, že se k této výzvě sice nepřipojuje, ale ilustruje nálady, které zde začínají panovat. To se ovšem netýká jenom Německa, ale celé řady jiných témat.

„K té výzvě se NEPŘIPOJUJI, ale dávám to sem jako ilustraci známého jevu: Čím víc se na Čecha tlačí, tím ostřeji Čech nakonec švihne. Všimněte si: Mediální plivání na Rusko dělá z neutrálů rusofily a z obětí normalizace a tehdejší sovětské politiky neutrály. Kravály okolo BLM udělaly plnokrevné rasisty i z lidí, kteří proti lidem jiné barvy nikdy nic neměli. A arogance německých vítačských dobroserů probouzí nefalšovaný antiněmecký sentiment. Jsem zvědav, co bude dál. Jisté je, že z nás současný režim ty xenofobní agenty Kremlu a nepřátele Berlína udělá,“ vzkázal Konvička.

Německo se 1. července zhostilo na půl roku předsednictví v EU. Jako hlavní agendu chce nastolit téma následků pandemie covidu-19 a obnově hospodářství. Mezi další priority ale patří i ochrana klimatu, dohoda s Británií či posílení role EU ve světě.
Polský premiér Mateusz Jakub Morawiecki po pátečním setkání předsedů vlád V4 prohlásil, že skupina bude vystupovat proti nucenému přemístění migrantů v rámci Evropské unie.


Reklama: