Nemocnice Krnov má v provozu špičkový mamograf

KRNOV | Sdružené zdravotnické zařízení Krnov investovalo ze svého rozpočtu 4,8 milionu korun a pořídilo špičkový mamografický přístroj HOLOGIC Selenia Dimensions, který nahradil původní zařízení, informuje Moravskoslezský kraj.

Hejt Man a vandrák z ANO Vondrák v akci

Zahájení provozu nového mamografu, který nabízí rychlejší, přesnější a šetrnější vyšetření prsu, se v úterý 30. června zúčastnil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. „Moravskoslezský kraj do krnovské nemocnice průběžně investuje, jako její zřizovatel klade důraz na neustálé zkvalitňování péče. Jen za poslední dva roky jsme zde za více než 100 milionů korun vybudovali novou budovu pro lékárnu, metabolické centrum a onkologický stacionář, také jsme nemocnici pořídili novou magnetickou rezonanci. Velmi nás těší, že se na koupi důležitých přístrojů nemocnice podílí i z vlastního rozpočtu, svědčí to o jejím velmi dobrém hospodaření,“ uvedl Hejt Man Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Vedení SZZ Krnov si zakládá na poskytování co nejkvalitnější zdravotní péče pacientům, a proto dbá na pravidelnou obměnu diagnostických přístrojů. „Abychom mohli poskytovat co nejkvalitnější péči našim pacientům potřebujeme erudovaný personál a samozřejmě moderní přístrojovou techniku. Nové diagnostické přístroje bývají lepší nejen po technické, ale zejména programové stránce. Tím pádem pomáhají k rychlejší a přesnější identifikaci zdravotního problému pacienta. U mamografu se bavíme o diagnostice nádorového onemocnění prsu, kdy včasné odhalení nádoru významně ovlivňuje další způsob léčby, v některých případech pak zachraňuje život pacientek,“ sdělil ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Vyšetření na novém mamografu bude ročně absolvovat několik tisíc žen ze spádové oblasti. „Každý rok na našem pracovišti vyšetříme přibližně 700 pacientek, které k nám pošlou kolegové z mamologické ambulance. Dalších 5000 pacientek u nás každoročně absolvuje mamografický screening, tedy preventivní vyšetření, které provádíme jako detašované pracoviště Slezské nemocnice v Opavě,“ uvedl primář Radiologického oddělení SZZ Krnov Ivo Šenkyřík.

Reklama: