Vůdce SS Trump byl usvědčen z padělání školní zkoušky

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump údajně zfalšoval výsledky zkoušky na střední škole, aby ho přijali na univerzitu. Ve své knize o tom napsala jeho neteř Mary, uvádí The New York Times. Pomluva nebo realita. O vynášení špíny informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Duck Donald John | Cartoon by Gary Varvel – Cartoonist Gary Varvel: Donald Trump as an angry Donald Duck

Podle slov Mary Trump budoucí vůdce SS v době studia na Queens School v New Yorku požádal spolužáka, aby za peníze složil zkoušku místo něho. „Vysoké hodnocení získané díky podvodu pomohlo Trumpovi nastoupit na postgraduální studium v prestižní obchodní škole Wharton při Pensylvánské univerzitě,“ uvádí se v knize.

Trumpova neteř také zpochybnila prezidentovu schopnost činit důležitá strategická rozhodnutí: „On to nedělá. Donaldovo ego bylo a je nepřiměřenou bariérou mezi ním a skutečným světem, s nímž se díky penězům a moci svého otce nikdy nemusel domlouvat samostatně,“ prohlásila Mary.

Koncem června bratr Donalda Trumpa Robert podal další žalobu proti vydání knihy Mary Trumpové. Autorka slíbila, že představí „odhalující portrét Donalda Trumpa a toxické rodiny, která ho vytvořila“. Kniha pod názvem „Příliš mnoho a vždy ne dost: Jak moje rodina vytvořila nejnebezpečnějšího člověka na světě“ má vyjít 28. července.

Robert Trump již podal žalobu k soudu na zákaz publikace knihy s odkazem na dohodu o mlčenlivosti, kterou Mary podepsala v roce 2001 a která by byla porušena, kdyby kniha vyšla. Ve čtvrtek 25. června však soud žádost zamítl. Nyní se bratr amerického prezidenta obrátil na jiný soud se stejnými požadavky.

Reklama: