Včera se na Karlovarsku srazily čelně vlaky. Dva mrtví, desítky zraněných, strojvedoucí zatčený

KARLOVY VARY | Na Karlovarsku včera odpoledne došlo k železničnímu neštěstí. Na místě se totiž srazily dva vlaky a dle aktuálních informací je na místě až třicet zraněných i dvě oběti. Na místě operovalo několik posádek záchranné služby, zasahovali vrtulníky a asistují i záchranářské týmy ze Saska a Ústeckého kraje.

Srážka vlaků u Perninku

Uvádí se, že k nehodě došlo na trati mezi Perninkem a Novými Hamry na Karlovarsku, a to v 15:10 hododin, jen 600 metrů od nádraží v Perninku. Právě tam se totiž srazily dva osobní vlaky, píše Sputnik.

„Dva osobní vlaky se srazily čelně, trať je v současné chvíli uzavřena,“ informoval včera mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Nehoda si vyžádala zatčení jednoho ze strojvůdců, jelikož na místě skončili dva mrtví a destíky zraněných.

„Na místo jsme vyslali sedm posádek z Karlovarského kraje, tři posádky vyjely z Ústeckého kraje a aktivovali jsme dva vrtulníky,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes. Ten potvrdil, že při nehodě zemřeli nejméně dva lidé.

​Konkrétně se mělo jednat o vlaky 17110 (Karlovy Vary – Johanngeorgenstadt, Regionova) a 17113 v opačném směru (RegioShark). Podle svědků k nehodě došlo asi 400 metrů od viaduktu v Perninku a zraněné museli přenášet až na nádraží. Pernink je druhou nejvýše položenou stanicí v zemi.

„Ve vlacích jelo v době srážky asi 30 lidí včetně vlakového personálu. Nemocní jsou postupně odváženi do nemocnic. Policie v případu zahájila vyšetřování pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Jednu osobu jsme zadrželi,“ řekla policejní huhlalka Zuzana Týřová.

Reklama: