Někteří tatínci se ožírají a nečtou pohádky. Zavede ministryně dávku?

Dobrý den. Já bych zareagoval na ctěné kolegy. Myslím, že argumenty jsou v jádru dva. Jeden je ten, že já třeba na svoje děti platím, dělám to rád a nebudu ani říkat kolik, protože jsem populista.

Václav Klaus

A moc nechápu, proč bych měl platit ještě na pána, který to neplatí. To je jedna logika, která mi uniká. A ta druhá, bohužel, na světě je třeba i spousta tatínků, kteří se každý večer někde ožírají v hospodě a ani nepřečtou dětem pohádku! Takže zase je řešením, že přijde paní ministryně a zavede nějakou státní čtenářskou službu za 200 mil. v nějakém registru a ta to bude činit?

Je taky spousta lidí, kteří nechtějí vůbec pracovat! Takže zase míříme k nějaké univerzální sociální dávce? Myslím, že ano, už jsem to četl ve vašich materiálech – to přece taky není cesta, která vede k lepší společnosti.

Takže tady vytloukáte klín klínem a honíte nějaké předvolební populistický bod, ale je to prostě celé šejdrem a špatně. Tohle není řešení tohoto problému.


Projev na 54. schůzi Parlamentu České republiky dne 7. července k návrhům k vládnímu návrhu zákona, o náhradním výživném pro nezaopatřené dítě a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o náhradním výživném)

Reklama: