Petr Štěpánek nabídl jednoduchý způsob, jak naráz odhalit všechny kolaboranty ve sněmovně

PARDUBICE | Člen Trikolóry Petr Štěpánek se pozastavil nad perspektivami uspořádání referenda o vystoupení z EU. Informuje hodnocení stavu věci světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Petr Štěpánek se podivil nad postojem SPD k návrhu Václava Klause

Štěpánek přiznává, že v nejbližší době se těžko dá očekávat, aby horní komora českého parlamentu schválila návrh na takové referendum. Nicméně stále máme možnost bojovat o svou suverenitu právními prostředky, myslí si dále.

Ve svém příspěvku na Facebooku mediální expert a politik Petr Štěpánek okomentoval probíhající debaty ohledně vztahu Trikolóry ke členství v Evropské unii. Podle něj tvrzení o tom, že Václav Klaus mladší a další členové hnutí Trikolóra jsou odpůrci tohoto kroku, je naprostým nesmyslem.

Lobotomio Okamura

Názorným důkazem je mimo jiné i to, že během dubnového hlasování v Poslanecké sněmovně o návrhu na referendum o vystoupení ČR z EU oba představitelé Trikolóry hlasovali pro: „Celá tahle bouře ve sklenici vody, kterou tu někteří rozpoutali, jako kdyby náš odchod z EU byl na spadnutí a mladej Klaus a Trikolóra tomu snad bránili, je úplně o hovnu,” píše Petr Štěpánek v úvodu svého příspěvku.

Dále píše, že celkový výsledek tehdejšího hlasování ve sněmovně jasně ukázal, že pravděpodobnost uspořádání referenda o vystoupení Česka z Evropské unie je zatím velmi nízká. Právě proto musíme přemýšlet nad tím, jak můžeme hájit svou suverenitu v podmínkách, kdy musíme i nadále zůstávat členem unie.

Celá tahle bouře ve sklenici vody, kterou tu někteří rozpoutali, jako kdyby náš odchod z EU byl na spadnutí a mladej…

Zveřejnil(a) Petr Štěpánek dne Středa 8. července 2020


Podle něj jedním z takových prostředků je upřednostňování národních zákonů před unijními směrnicemi. V souvislosti s tím se Štěpánek pokoušel představit, jak by mohlo vypadat hlasování v Poslanecké sněmovně, kdyby každý poslanec musel veřejně vymezit svůj postoj vůči tomu, zda české zákony musí být nadřazeny nad evropskými směrnicemi.

„Sedím tu ve sněmovně za Českou republiku, nebo za Brusel? Sedím tu za české zájmy, nebo za říšské německé, pardon, bruselské? Panečku, to bude podívaná!” poznamenal politik.


První místopředsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková ve svém facebookovém příspěvku zkritizovala šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou. Důvodem bylo její vměšování do parlamentních voleb v Chorvatsku, kde předsedkyně EK vyjádřila svou podporu vládnoucí straně Chorvatské demokratické společenství (HDZ).

Zuzana Majerová Zahradníková se obula do německé zrůdy Leyen

„Kdyby se Evropská unie měla omlouvat pokaždé, když se nepatřičně vměšuje do záležitostí jednotlivých členských států, nestihla by to za několik let… Až doposud se to ovšem dělo nepřímo. Přes různé spřízněné politiky, novináře a aktivisty. Ursula von der Leyenová zřejmě přepnula do vyššího módu a hraje zcela otevřenou partii. Je to vlastně dobře. Aspoň teď všichni víme, na čem s Evropskou unií opravdu jsme. Oficiálně a máme to i s razítkem,“ napsala politička na svém Facebooku.

Reklama: