Marine Le Pen vyzývá k rázným krokům před radikální islamizací Francie

PAŘÍŽ | Předsedkyně francouzské strany Národní sdružení (dříve fronta) Marine Le Pen ve čtvrtečním tiskovém prohlášení vyzvala k praktickým krokům k vyřešení hrozby“islamistické radikalizace Francie, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Marine Le Pen

Politička odkazovala na nedávnou zprávu francouzských senátorů, kteří vyjadřovali znepokojení nad tendencí islamistické radikalizace, a také zdůrazňovali, že menšina francouzské populace muslimské víry tíhne k, neústupnému chování pod rouškou náboženství.

Také vzpomněla podobnou zprávu francouzských poslanců z roku 2019, v němž vyjádřili znepokojení nad vzestupem náboženského komunitarizování šířícího se v enklávách, a separatismu, který může vést k nastolení vlastních zákonů, odlišných od zákonů republiky.

Marine Le Pen se dále ptá, kolik salafistických mešit bylo uzavřeno od doby, kdy v únoru francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil bojovat proti islámskému separatismu v zemi. A pak zdůraznila, že nastal čas pro rozhodné kroky vůči islamistickému totalitarismu, který neuznává oddělení náboženství od státu, velký princip demokratických a pluralitních společností.

„Musíme založit konec kompromisům a lhostejnosti. Nyní je třeba zakázat všechny radikální islamistické skupiny, které působí v určitých oblastech a užívají si úplnou beztrestnost, (…) žádná náboženská dogma nemůže panovat nad osudem francouzského lidu,“ dodala Marine Le Pen s tím, že je třeba zastavit masivní a zastaralé přistěhovalectví, které pouze posiluje komunitarismus a dláždí cestu šíření radikálního islamismu.

Reklama: