Polské prezidentské volby vyhrál Andrzej Sebastian Duda

VARŠAVA | AKTUALIZOVÁNO – Polské prezidentské volby vyhrál úřadující prezident Andrzej Sebastian Duda. Sečtených je již více než 99 procent hlasů, informovala v pondělí polská zpravodajská televize TVN24.

Andrzej Sebastian Duda | foto: polskieradio.pl

Duda ve volbách získal 51,21 procenta hlasů, zatímco jeho soupeř – varšavský primátor Rafal Trzaskowski – 48,79 procenta. Státní volební komise sečetla 99,97 procenta hlasů. Účast na volbách dosáhla 68,12 procenta, uvádí agentura DPA.

Původní zpráva vydaná v 04:04 hodin:

Rafał Kazimierz Trzaskowski a Andrzej Sebastian Duda | repro: tokfm.pl/


V neděli 12. července probíhaly v Polsku volby prezidenta země. Andrzej Sebastian Duda podle údajů exit pollu vyhrál prezidentské volby v zemi, čímž se bude jednat o jeho druhé funkční období. Informuje o volebních odhadech výsledků světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Uvádí se, že podle údajů exit pollu získal ve druhém kole prezidentských voleb Duda 50,4 procenta hlasů. Vítězství nad Rafałem Kazimierzem Trzaskowskim by tak mělo být velmi těsné.

Samotný Duda uvedl, že jeho vítězství ve druhém kole jej potěšilo, přiznal však, že tyto výsledky jsou zatím předběžné.

Podle sociologů je maximální odchylka dvě procenta. Rozdíl mezi oběma kandidáty byl 0,8 procenta. Co se týče volební účasti, ta měla být 68,9 procenta. Státní volební komise Polska plánuje oznámit oficiální výsledky hlasování ještě dnes.

Reklama: