Budou Turci v Libyi vyhubeni jako nečisté svině? Turecko předložilo ultimátum armádě maršála Haftara

ANKARA – TOBRUK | Jednotky Libyjské národní armády v čele s maršálem Chalífou Haftarem musí odejít ze Syrty a Džufry, v opačném případě proti nim bude zahájena vojenská operace. Uvedl to ministr zahraničí Turecka Mevlüt Cavusoglu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Prasečí rypák jako vůdce mu-slimáků

„Je nutné, aby Haftar odešel ze Syrty a Džufry. Informovali jsme o tom ruskou stranu. Současně probíhá příprava na operaci v Syrtě, ale zatím čekáme na urovnání u jednacího stolu. Když však Haftar neodstoupí, toto odhodlání bude prokázáno,” sdělil Cavusoglu kanálu TRT.

Podle tureckého ministra zahraničí považuje Ankara politické řešení za jediný možný způsob urovnání libyjské krize. „I když se momentálně udržuje příměří, není to v zájmu libyjské vlády (Vlády národní jednoty, pozn. red.), která se obává, že Haftar není upřímný. Myslíme si, že se snaží získat čas a chystá se znovu zaútočit. Libyjská vláda věří, že nejprve musí vidět plán, a pokud v něm existují vhodné podmínky, vysloví souhlas s příměřím. A má pravdu,” dodal turecký ministr zahraničí.

Reklama: