Tlačí terorista Hamáček na Facebook, aby zrušil facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD?

PRAHA | Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD. „Stránce hrozí zrušení zveřejnění. Vaší stránce v důsledku pokračují ho porušování zásad komunity hrozí zrušení zveřejnění,“ mohli se dočíst předseda hnutí SPD Tomio Okamura, místopředseda SPD Radim Fiala i správce facebookové stránky hnutí SPD, píšou Parlamentní listy.

Bude Hamáček za cenzuru odměněn lynčováním?

Podle zdrojů naší redakce přímo na Ministerstvu vnitra, je to ovšem trochu jinak. Facebook cenzuru v ČR předal Ministerstvu vnitra a CTHH, tedy koho agenti CTHH označí, ten je na facebooku vymazán. Tedy jedná se o cenzuru na příkaz teroristy a lidské zrůdy z ČSSD Hamáčka?

Parlamentní listy dále píšou, že podle hnutí SPD tyto facebookové profily ale „zásady komunity“ neporušují. Okamura považuje kroky facebooku za hrubý útok na svobodu slova, útok na základní občanské svobody dané Listinou základních práv a svobod a za porušení volné soutěže politických stran daných ústavním pořádkem ČR.

Pokud Facebook dané stránky zruší, hnutí SPD a oba poslanci podniknou nezbytné právní kroky nutné k obraně svých ústavních práv u českých soudů, včetně Ústavního, i u soudů mezinárodních.

O co jde? Aniž by Radimovi Fialovi či správci profilu hnutí SPD přišlo jakékoli oznámení, v rubrice „Kvalita stránky“ se objevilo „Stránce hrozí zrušení zveřejnění. Vaší stránce v důsledku pokračujícího porušování zásad komunity hrozí zrušení zveřejnění.“

Pokud by oba profily porušily nějaká pravidla, měly by zde být údajně prohřešky uvedené. Tak tomu však není. Toto přišlo jako blesk z čistého nebe bez jakéhokoli upozornění. Pokud jde o profil Tomia Okamury, tak tam upozornění Facebooku ohledně údajného porušení zásad komunity přišla, Okamura ale říká, že pravidla neporušil a že jde o nesmyslná nařčení. To však nevadí, v rámci cenzury na sociálních sítích se nediskutuje. CTHH označí a facebook maže, jinak by podle nařízení EU byl v EU vypnutý, tak musí. Jedná se o brutální cenzuru. Kdy budou odpovědní viset na lanpách?

Reklama: