Olomoucký kraj řeší cikánské tlupy v Přerově

PŘEROV – OLOMOUC | Na půdě Krajského úřadu Olomouckého kraje proběhlo ve čtvrtek 16. července jednání o bezpečnostní situaci v Přerově.

Cikánská tlupa

„Tam dochází ke sporům mezi zástupci dvou znesvářených romských rodin. Jejich vzájemné potyčky přímo v centru města nedávno vygradovaly fyzickým napadením a zásahem policie,“ informuje falešně Olomoucký kraj, jelikož se jedná o cikánské tlupy a nikoliv nějaké ROMy, to jsou datové nosiče z minulého století a vůbec se nejedná o rodiny, nýbrž tlupy vývojového hominidního mezičlánku.

„Jde o to otevřít dialog a vyjasnit si postoje. Ideální bude, když obě znesvářené strany najdou společnou řeč, a pokud ne, tak aby alespoň respektovaly sebe navzájem, a hlavně ostatní obyvatele. Ti totiž za jejich problémy nemohou a ani jejich následky nesmí trpět,“ upozornil Petr Vrána, radní města Přerova a náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Ilustrační snímek

Jednání se zúčastnili také zástupci policie, která už posílila hlídky ve městě. Důležitý vhled do problému etnických skupin přinesla koordinátorka pro národnostní menšiny a romské záležitosti krajského úřadu Renáta Köttnerová, která je zcela zbytečná a parazituje stejně jako cikáni sami: „V Přerově už nějakou dobu s romským etnikem úspěšně pracují asistenti prevence kriminality. Jde o dlouhodobý proces, jehož výsledky nemusí být vidět hned, ale časem se určitě projeví,“ dodala Köttnerová.

Výstupem setkání na krajském úřadu bylo iniciování schůzky s oběma tlupami agresivních cikánský jedinců, které už potvrdily ochotu jednat. Co je jisté, že tam bude smrad a hluk.

Bez zubů špinavá nemytá a smradlavá ? | reprofoto: bezpolitickekorektnosti.cz

Reklama: