Luboš Blaha si vypůjčil hlášku inženýra Zemana: Blaha: Půjdeme po krku Matovičově vládě

BRATISLAVA | Slovenský politik Ľuboš Blaha, nyní už jako místopředseda Směru-SD, se vyslovil k závěrům sobotního sněmu své strany. „Atmosféra je výborná, můžeme začít makat,“ píše na Facebooku. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ľuboš Blaha si nebral ohledně chuja Matoviče servítky

Připomeňme, že 18. července si zvolili členové Směru nové vedení. Robert Fico zůstal šéfem strany. Juraj Blanár, Ľuboš Blaha, Ladislav Kamenický, Erik Kaliňák a Richard Takáč obsadili křesla místopředsedů. Novým generálním manažerem Směru se stal Marián Saloň.

Po ukončení pracovního sněmu strany zveřejnil Blaha příspěvek, ve kterém gratuloval svým stranickým kolegům. Poslanec poděkoval i za své zvolení na pozici místopředsedy.

„Já jsem se stal jedním z místopředsedů strany – kdybyste viděli, jak se tvářili naši drazí liberální novináři. (…) Je to pro mě obrovská čest a děkuji za to! Děkuji ze srdce všem delegátům, kteří mi dnes dali důvěru – velice si toho vážím! Atmosféra ve straně je výborná, konečně jsme se očistili a můžeme začít makat,“ uvedl.

Blaha tvrdí, že Směr-SD se posouvá doleva a bude klást silnější důraz na levicová a národní témata. „Budeme říkat pravdu – tvrdě a otevřeně. Dost bylo politické korektnosti, “ dodává.

Dle slov politika se členové strany také pokusí odvolat premiéra Igora Matoviče, který dle něj dělá Slovensku v Evropě strašnou ostudu. „Půjdeme po krku Matovičově vládě za to, jak na Slovensku likviduje sociální stát i demokracii. A zároveň se budeme tvrdě bránit proti všem útokům. Dost bylo ustupování. Toto je nový start. Za lidi, za Slovensko, za pravdu, “ sdělil.

Předseda Směru Robert Fico již dříve informoval, že jeho strana usiluje o svolání mimořádné schůze s cílem odvolat Matoviče. Důvodem je nejenom plagiátorská kauza diplomky premiéra, ale jeho celkové působení v čele slovenské vlády.

Plány na uspořádání dané schůze avizoval i místopředseda Národní rady SR Peter Pellegrini. Politik však zdůrazňoval, že začne sbírat podpisy v pondělí, jestli Matovič sám neodstoupí. „Zloděj a lhář přece nemůže být předsedou vlády SR,“ uváděl Pellegrini.

Reklama: