Nemají co žrát, ale na plat 192 tisíc korun měsíčně musí řediteli ČRo přispívat

PROSTĚJOV | Poslanec Radim Fiala (SPD) okomentoval rozhodnutí zvýšit plat řediteli Českého rozhlasu Renému Zavoralovi. Informuje agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bezdomovec | repro: Sputnik (© AFP 2018 | Josh Edelson)

„Podle něj se jedná o zcela nepřijatelnou situaci, když čeští daňoví poplatníci musí financovat obrovské platy a odměny vedení ČRo, které navíc prosazují zájmy Bruselu. Je si jistý, že je načase zrušit koncesionářské poplatky?ů píše agentura.

Tento týden mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna informoval o tom, že Rada ČRo zvýšila plat generálnímu řediteli Renému Zavoralovi o pětinu, a sice ze 160 tisíc na 192 tisíc korun. Na tuto skutečnost zareagoval český poslanec a první místopředseda SPD Radim Fiala. Na svém facebookovém účtu český politik vysvětluje, proč zvýšení platu šéfovi ČRo je v současných podmínkách nepřijatelné.

„To je nehoráznost. Rada Českého rozhlasu zvýšila plat generálnímu řediteli Renému Zavoralovi od 1. září o 20 procent ze současných 160 000 na 192 000 korun! Tak tohle musí občané povinně platit z koncesionářských poplatků!” píše Radim Fiala v úvodu svého textu.

Dále Fiala zdůrazňuje, že kromě nadměrných platů představitelé vedení Českého rozhlasu mají nárok i na odměny, které občas činí statisíce korun. Nejsou průzračné ani výdaje ČRo, o čemž podle slov Fialy svědčí i někdejší hodnocení dozorčí komise Rady Českého rozhlasu.

Dalším bodem kritiky ze strany místopředsedy SPD je samotná redakční politika Českého rozhlasu, která se vyznačuje zaujatostí vůči určitým politickým silám a také názorům, které jsou v rozporu s mainstreamovým proudem.

„Na stanici Český rozhlas plus je neustále propagován multikulturalismus, globalismus a probruselské názory a zároveň pomlouváno vlastenectví. A dávají prostor islamistům a teroristům, kteří ohrožují bezpečnost našich občanů! Například Sámeru Shehadehovi, který se přiznal k podpoře teroristických skupin,” uvedl český poslanec.

V závěru svého příspěvku Fiala opakovaně vyzývá ke zrušení koncesionářských poplatků České televizi a Českého rozhlasu. Podle něj musíme transformovat ČT a ČRo na státní příspěvkové organizace, které by byly pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu.

Reklama: