Držte si klobouky, pojedeme z kopce

Babišovi poskoci chtějí léčit ekonomickou krizi nástroji počátku minulého století: poslechnout si pretendenty v březnu ustavené Národní ekonomické rady vlády (NERV) je pro znalé opravdu o nervy.

František Laudát

Spolehlivě ordinují České republice úpadek, státní kapitalismus, zničení malých a středních podnikatelů a obří dluhy pro nic za nic. Jediní, kdo z jejich doporučení budou profitovat budou banky, které budou už jen bezpracně přesouvat peníze daňových poplatníků do svých kapes. Nápady na státní investiční agenturu (banku), investování do evidentně nevratných projektů, rychlé utrácení.

Babiš nezvládl nic ani v případě standardních věcí typu výstavba dálnic, modernizace železnice (o vysokorychlostních tratích nemluvě). Proč by najednou v krizi, kdy se vyvaluje jeden malér za druhým, měl projektovat naši budoucnost? Jeho další volba je sázkou na jistotu. Ale jinou, než by si jeho příznivci přáli.

Je to sázka na jistý úpadek, obří dluhy, zchátralou infrastrukturu, upadlé školství, umělé projekty zaměstnanosti, nekonkurenceschopnost ekonomiky a ořezané svobody. To bude ta jeho desetiletka, kterou teď Havlíček narychlo s ekonomy minulého století spíchne. Držte si klobouky, pojedeme z kopce.

Reklama: