Kdy začne zrůda Babiš strašit morem? Na západě Mongolska byla vyhlášena karanténa kvůli podezření na nákazu dýmějovým morem

ULÁNBÁTAR | V okrese Uliastaj Zavchanského ajmagu na západě Mongolska byla zavedena na zatím neomezenou dobu karanténa kvůli podezření z nákazy místního obyvatele dýmějovým morem. Informuje o tom agentura Nová Čína s odkazem na místní úřady. Kdy se toho Babiš chytí a bude nás morem strašit. Jaké opatření navrhne. Život s oholenou hlavou ve sklepě?

Kdy bude Babiš strašit morem?

„U 39letého obyvatele byly zjištěny symptomy choroby včetně horečky, bolestí hlavy a svalstva poté, co spolu s rodinou snědl před týdnem maso sviště, který je častým nosičem dýmějového moru. Muž byl hospitalizován a izolován v místní nemocnici. Nejméně 9 lidí, se kterými byl v kontaktu, musí dodržovat domácí karanténu,“ píše Sputnik.

Dýmějový mor byl předtím potvrzen u chovatelů dobytku ve městě Bajan Nur ve Vnitřním Mongolsku (ČLR). Byl rovněž objeven na západě Mongolska v regionu hraničícím s Altajskou republikou. Onemocněli dva lidé.

Tisková služba ruské ambasády v Ulánbátaru sdělila, že mongolská vláda ihned podnikla příslušná opatření, a že není nutné se znepokojovat. Tak to začalo i rýmičkou Covid-19, než se jí zmocnila panika debilů.

Kromě toho byla zveřejněna zpráva o smrti 15letého chlapce nakaženého dýmějovým morem v provincii Gov Altaj. Zemřel po cestě do nemocnice. Bylo zjištěno, že tři dny před smrtí snědl spolu s přáteli sviště.

Mor mají také ve Spojených státech

Morová smrtka | repro: © Fotolia / Stuart


Obyvatel Colorada se nakazil dýmějovým morem, napsal list The Denver Post. Lékaři ale sdělili, že není nutné se znepokojovat. Jde o první případ nákazy člověka v tomto státě od roku 2015.

Pacient se již zotavil. Předpokládá se, že jeho nákaza souvisí s veverkou. Veterinářka z místního zdravotnického úřadu Jennifer Hausová sdělila novinám, že mor přenášejí většinou hlodavci, ale v některých případech mohou nakazit jiné druhy, například domácí kočky a psy, a jenom zřídka lidi.

Většina z nich se rychle uzdraví díky antibiotikům. Dýmějový mor je těžká infekční choroba s velkou smrtností a je velmi nakažlivá. V přírodě jsou zdrojem infekce moru hlavně hlodavci: svišti, sysli, veverky, krysy. Jako přenašeči pak vystupují blechy.

Reklama: