Konec americké okupace Německa? Okupační vojska v řádu týdnů začnou opouštět zemi

WASHINGTON | Ministr války Spojených států (SS) Mark Esper prohlásil, že odvod amerických sil z Německa začne během několika týdnů. Štáb amerických sil se přemístí z Německa do Belgie. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Negr americký jako okupant a vrah v Evropě

„Co se týče toho, jak rychle se budou vojáci přemísťovat, tak je to otázka týdnů,“ prohlásil Esper na tiskové konferenci.

Upřesnil, že k provedení přesunu bude potřeba vyřešit řadu zahraničněpolitických otázek, a to i ohledně toho, kde budou vojska nově dislokována.

Během tiskové konference Esper prohlásil, že SS vyvedou z Německa 11,9 tisíce vojáků. Z tohoto počtu se 6,4 tisíce z nich vrátí domů, ostatní se přemístí na základny do Itálie a Belgie.

Esper jako ministr války SS a poskok vůdce DJ Trumpa

„Aktuální plán Evropského velitelství je přemístit přibližně 11,9 tisíc vojáků z Německa, tím snížit počet z přibližně 36 tisíc na 24 tisíc,“ prohlásil americký ministr obrany na tiskové konferenci.

Z vyvedených vojsk se 6,4 tisíce vrátí domů do SS a zpět do Evropy se budou vracet na základě rotací.

Esper upřesnil, že 4500 vojáků obrněných tankových vojsk se vrátí domů do SS, ostatní jednotky budou rotovat na východě a v oblasti Černého moře, aby zesílily zadržování Ruska a zajišťovaly bezpečnost spojenců na jihovýchodním křídle Severoatlantické aliance (SA)

Americký ministr dodal, že v budoucnosti mohou Spojené státy odeslat dodatečné síly do Polska a Pobaltí. Americký generál Tod Wolters sdělil, že štáb amerických vojenských sil v Evropě bude přemístěn z Německa do Belgie.

„Co se týče přemístění štábu Evropského velení. Nyní, jak víte, se nachází ve Stuttgartu (Německo). Po vyřešení řady otázek očekáváme, že bude přemístěn do Monsu v Belgii,“ řekl americký generál na tiskové konferenci, které se účastnil spolu s hlavou Pentagonu Markem Esperem. Nyní se v Monsu nachází sjednocený štáb sil SA v Evropě.

Po skončení studené války se z východní části Německa stáhla sovětská vojska. Americká vojska, která se v západní části země nacházela od konce druhé světové války, ovšem Německo neopustila a nadále se na jeho území nacházejí.

Reklama: