A je to tady! DJ Trump navrhl odložit americké prezidentské volby

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump navrhl odložit volby tak, aby se dalo vyhnout hlasování poštou. Domnívá se totiž, že to povede k masivním podvodům. Politik to oznámil na svém Twitteru, píše Sputnik.

DJ Trump si vzal na mušku lidské lejno Bidena

„Při obecném hlasování poštou (nikoli hlasování voličů nepřítomných v době voleb, což je dobře) budou volby v roce 2020 těmi nejnepřesnějšími a nejpodvodnějšími volbami v historii. Pro USA to bude obrovská ostuda. Co tak odložit volby, dokud lidé nebudou schopni hlasovat řádně, jak se patří, v klidu a bezpečně?“ napsal na Twitteru.

Přitom když Trump komentoval situaci s koronavirem ve světě, řekl, že v některých zemích je to „pohroma“ a mnoho zemí uvádí velmi nepřesné údaje o průběhu epidemie.

Již předtím ve čtvrtek Trump rovněž uvedl, že proces hlasování poštou se neosvědčil, protože je úrodnou půdou pro podvody.

V polovině května americký prezidentský poradce Jared Kushner v rozhovoru pro časopis Time neposkytl záruky, že další prezidentské volby v USA se vzhledem k pandemii koronaviru mohou konat ve stanoveném termínu 3. listopadu 2020.

„Nejsem si jistý, jestli to mohu tak nebo tak slíbit, ale právě teď je takový plán (uspořádat volby včas – red.),“ řekl novinářům v odpovědi na otázku, zda se může zaručit za uspořádání amerických prezidentských voleb podle harmonogramu.

Bývalý „demokratický“ viceprezident SS Joe Biden, který je považován za hlavního soupeře republikánského Trumpa ve volbách roku 2020, obvinil Trumpa z úmyslu odložit hlasování, aby si zajistil své znovuzvolení.

Reklama: