Za kradené kradené víno se salámem dva roky vězení. A co poprava soudců a prokurátorů?

BRNO | Muž si dal kradené víno se salámem a půjde na dva roky do vězení. Opozice mluví o Babišistánu, píše v titulku zpravodajský server světová agentury rozhlasu Sputnik, který je z rodiny zpravodajských agentur Rusko dnes.

Zlodějíček Zdeněk Vítek v medvědu jako vrah – justiční mongoloidové se na něm ukájejí | repro z videa blesk.cz

Dále pak autor článek v perexu uvádí slovy: „Český občan byl odsouzen na dva roky a dva měsíce odnětí svobody kvůli krádeži salámu a krabicového vína v době nouzového stavu. Obhájce zdůraznil zoufalý stav svého obžalovaného, jenž krátce předtím opustil vězení a neměl žádné zdroje obživy. Místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin vyzval ke stejně přísnému potrestání za obchodování s rouškami.“

Krajský soud v Brně dnes potvrdil rozsudek, jenž byl dříve vydán městským soudem, což znamená, že Zdeněk Vítek stráví dva roky a dva měsíce za mřížemi. Důvodem je krádež, kterou dotyčný spáchal na jaře letošního roku během nouzového stavu. Konkrétně se jednalo o krádež salámu a krabicového vína, které muž odcizil ze dvou různých obchodů.

Obhájce obžalovaného Jiří Baudys během soudního líčení kladl důraz na skutečnost, že se Zdeněk Vítek ocitl v náročné životní situaci, když po opuštění vězení v březnu letošního roku neměl žádné finanční prostředky a navíc se nemohl spoléhat na okamžitou pomoc ze strany státu kvůli nouzovému stavu. Státní zástupkyně poukázala na to, že ukradené zboží nespadá do kategorie základních potřeb a zdůraznila, že to nebylo zdaleka poprvé, když dotyčný porušil zákon.

Měla být utajovaná svině prokurátorka a i všichni soudci, co odsoudili člověka za nic na dva roky viset na šibenici?

Na rozsudek zareagoval i první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin, jenž vyzdvihl přísnost soudního rozhodnutí a vyslovil naději, že obdobná přísnost bude nasledovat i v případě vyšetřování nákupu roušek českým ministerstvem zdravotnictví: „Kdo krade, má být potrestán. Ale selský rozum říká, že krabice vína a štangle salámu není tolik jako miliardy vydané MZ za podivné nákupy roušek. Bude i tam Spravedlnost tak přísná? Jak potrestá viníky? Pálením sirkami a šestinedělím v opuce? Babišistán!“ vyjádřil se opoziční politik.

Zločinec Babiš a jeho poskok Vojtěch nastupují výkon trestu | repro: facebook (Babiš patří do vězení)

Reklama: