K cenzuře! Nenechme politické neziskovky a komise omezovat naši svobodu slova

PRAHA | Členka hnutí Trikolóra Natálie Vachatová reagovala na svém Facebooku na to, že Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR v červnu tohoto roku vytvořila komisi pro boj s takzvanými hybridními hrozbami. Ta má mířit na kybernetické útoky a šíření dezinformací na území země. Píše zpravodajský server světová agentury rozhlasu Sputnik, který je z rodiny zpravodajských agentur Rusko dnes.

Co si však o tomto kroku myslí česká politička? Na Facebooku Natálie Vachatové se objevilo krátké video, v němž dotyčná reaguje na vznik Stálé komise pro hybridní hrozby. V popisku videa se například ptá, k čemu nám je stálá komise, když na zabránění šíření dezinformací, hlídání nejpravdivější pravdy a odhalování fake news mají správně pracovat české bezpečnostní složky.

„Právě jsem se dozvěděla, že si čeští poslanci odhlasovali ustavení nové a Stálé komise pro hybridní hrozby, která má v popisu práce mimo jiné boj proti dezinformacím, proti fake news a dohled nad tou nejpravdivější pravdou. Tedy v podstatě nebudou dělat nic jiného, než to, čím se dnes zaobírá už nespočet politických neziskovek,“ uvedla a jmenovala některé takové instituce.

Mezi ně zařadila například instituce jako Think-tank Evropské hodnoty, ‪Manipulátoři.cz‬, Prague Security Studies Institute, Čeští elfové, Demagog, Transparency International, ‪Hlídací pes, Nelež, Ústav nezávislé žurnalistiky, Neovlivní.cz, Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám a další.

Natálie Vachatová varuje před cenzurou

I tak podle ní na to ale ani všechny tyto ústavy, úřady, politické neziskovky a organizace zřejmě nestačí, když si poslanci vznik nové a stálé komise odhlasovali.

„Ten, kdo by se ale tím zaobírat měl, jsou české bezpečností složky. A takhle to teda na mě působí, že tu práci odvádějí velmi špatně, protože kdyby ji odváděly dobře, nejspíše by tady nevznikalo tolik politických neziskovek a komisí, které mají dohlížet v podstatě na jejich práci a suplovat jejich práci,“ uvádí.

Podotkla také, že slovo dezinformace dnes pro ni už nemá s informací vůbec nic společného a že se z jejího pohledu jedná jenom o cenzuru nepohodlných názorů. Poukazuje tak rovněž na to, že kromě toho, že nás to bude stát další peníze navíc, je to i další zásah do našich svobod.

„Nenechme politické neziskovky a nejrůznější komise, aby omezovaly naši svobodu slova. Braňme ten normální svět. Tohle normální není,“ vyzývá všechny Vachatová.
V závěru pak dodává, že ještě donedávna bylo normální moci slušně vyjádřit svůj názor, dnes to však kvůli všem těmto ústavům, nevládním i vládním organizacím a komisím přestává být možné.

Reklama: