Šichtařová na Hrad?

PRAHA | Český manažer a expert v oblasti médií Vadim Petrov se zamyslel nad tím, kdo by mohl v příštích prezidentských volbách u nás usednout v čele našeho státu. A u této příležitosti mu přišla na mysl česká ekonomka Markéta Šichtařová, který by splňovala hned několik požadavků. Jaké například? Stojí v perexu článku na webu Sputniku.

Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora

V roce 2023 by měly v České republice proběhnout prezidentské volby. Dne 8. března totiž současnému prezidentovi Miloši Zemanovi skončí jeho druhé funkční období, připomíná Sputnik s tím, že už nyní ale někteří přemýšlí nad tím, kdo by se mohl stát jeho nástupcem, protože dle Ústavy ČR není možné, aby byl Zeman zvolen v třikrát po sobě jdoucí volbě.

Člen RRTV Vadim Petrov nyní uvedl, že by se na tomto postu zamlouvala česká ekonomka Markéta Šichtařová: „Mně by se Markéta Šichtařová líbila za prezidentku. Čtu si její a Pikyho knížku „S androidkou v posteli“. Nevěděl jsem, že jsou oba tak chytrý,“ začal svůj příspěvek na Facebooku, kdy za Pikyho označil jejího manžela a také ekonoma Vladimira Pikoru.

Vadim Petrov

Poté vyzdvihl přednosti této nadané ženy a uvedl, že se nebojí jít s kůží na trh, když se všechny strany řadí nalevo: „Markéta by dokázala nabídnout pravicový pohled a měli bychom perspektivu. Jako ekonomka by si nenechala kdeco nabulíkovat a je to krásná ženská, která zvládá šest dětí, řídit firmu, orientovat se ve světě a svůj názor srozumitelně vysvětlit,“ myslí si.

Poznamenal také, že je nyní čas žen a v této souvislosti vzpomněl i slovenskou hlavu státu Zuzanu Čaputovou. Tu označil za snaživou EU školačku: „Čaputová taky vypadá skvěle, ví, co a kde má říct, aby to bylo korektní a stojí na pozicích liberální a levicové EU. Slováci mají snaživou EU školačku a my bychom mohli mít vyhraněnou osobnost,“ stojí si za svým názorem.

V samotném závěru pak konstatoval, že by i Vladimír Pikora v roli „first lady“ obstál s přehledem: „I taková ta rodinná americká fota s dětmi a všemi domácími mazlíčky by vypadala skvěle. To by ale voliči museli chtít slyšet to, co by slyšet měli, ne to, co slyšet chtějí,“ uvedl na konci svého příspěvku Petrov.

Reklama: