Vládnou nám skutečně jen covidlháři a euroloupežníci?

Už od června jsme mediálně masírovaní, abychom přijali „druhou Covid-19 vlnu pandemie“ (byť dle standardů WHO ještě neproběhla ani první) …a politici? …NIC! Tedy očekával bych, že v médiích z úst moudrých epidemiologů a imunologu uslyším „…vitámín A, C, E, selen, zinek, jod, …životospráva, pohyb, omezení cukrů a tuků, dostatek spánku…“ …NIC!

Petr Viktorýn | foto: archív PV

Covid-19 ze skupiny SARS (resp. syndrom náhlého selhání dýchání) je imunitní onemocnění, tedy co jiného, než posilování imunity občanů (obzvláště u rizikové skupiny seniorů) by měl stát řešit?

Chápu, z těchto doporučení nejsou provize, jako z nákupu čehokoliv „preventivního“, pokud se to realizuje tou správnou cestou? (Leda že bychom např. z Číny koupili přes pofiderní firmy Celaskon v ceně jedna pilulka za 10 Kč? …to by pak zase hasiči běhali s bednami po ruzyňském letišti před nastoupenou vládou?)

Viděli jste snad na nějaké tiskovce, že by někdo skutečně řešil ZDRAVÍ OBČANŮ, místo obhajoby systémových opatření a omezování? Viděli jste někde v televizi obvyklou sezónní „sadu“ reklamních spotů na různé protichřipkové preparáty? O prevenci a opatřeních na posílení buněčné nebo biochemické imunity ani slechu, natož aby zdravotní pojišťovny zareagovaly „balíčkem zdarma“, aby předešly budoucím astronomickým výdajům za léčbu! Nic, nic, nic, …prevence NULA. Pouze „bezpříznakoví pacienti“, což jsme potenciálně všichni, záleží jen kolik nás naženou k testům, aby měli dostatečně velkou skupinu, která zbytek vyděsí?

Respektive ještě jinak: Všichni víme, že stresovaný organismus je na choroby náchylnější, protože stres výrazně přispívá k oslabení imunity. S nadsázkou by se tedy dalo říci, že média a politici se svým chováním přímo podílejí na rozpoutání druhé vlny? Prostě časový plán je předem dán a záchranné balíčky na řešení druhé vlny Covid-19.2 se pro sichr schválily už dopředu, aby se pak někdo necukal. 20 bilionů korun z EU + 500 miliard Kč z národního rozpočtu se prostě „proinvestuje“, i kdyby se ani současná úmrtnost cca 0,2% nezopakovala.

Místo výčtu opatření jak tedy posílit ZDRAVÍ OBČANŮ, abychom mohli pracovat, platit daně a stát mohl normálně fungovat, budeme poslouchat o emisích, rychlodrahách, zelené energii a nových příležitostech. O miliardových investicích, které žádné národní zdraví neposílí a vytvoří řádově méně pracovních míst, ve srovnání s těmi, které mohou při dalším zabrzdění ekonomiky zaniknout.

Vlastně …Covid-19.2 je skutečně infekční. Napadá mozky politiku a paralyzuje sociální a ekonomický systém.
Zdraví si naštěstí, dle vlastního rozumu, stále nemusíme nechat politiky sebrat! A zdravý rozum, ten už vůbec ne. Stačí jen pozorovat, co se skutečně děje, kam to všechno směřuje a kdo a jak to obhajuje.


Reklama: