Ivan Vyskočil: Přál bych Železnému z ČT, aby si prošel s generálem Svobodou „mejdany“ u Sokolova a Dukly

PRAHA | A nyní jen tak letem světem z naší veřejné scény. K hrdinům naší doby, k bojovníkům se sochami a ke statečným přejmenovávačům ulic a náměstí se připojil v poslední době i redaktor ČT Jakub Železný, uvedl Ivan Vyskočil pro Parlamentní listy na adresu bojovníků proti sochám, prezidentovi Svobodovi a ruského osvobození Rudou armádou od německých okupantů a vrahů.

Ivan Vyskočil si podal duševního mrzáka z ČT Jakuba Železného

„Chlapec Železný by chtěl přejmenovat nábřeží Ludvíka Svobody. Svůj opravdu nejapný výrok ještě víc nejapně hájil na sociálních sítích jakousi přednáškou o chybách a prohřešcích generála Svobody,“ žasne herec. „Vůbec takovým blábolům nemíním oponovat! Já bych jen těm hochům něco přál. Přál bych Jakubovi Železnému, aby si prošel tu cestu s generálem Svobodou z Buzuluku do Prahy. S těmi ‚mejdany‘ u Sokolova nebo u Dukly. Myslíte, že by z něho mohla, po takové zkušenosti, vypadnout taková hovadina?

A hrdinové Hřib a Kolář? Dovedu si je představit po boku vojína Železného. Ó, jak by byli šťastní, kdyby v takových situacích měli za zády podporu maršála Koněva a jeho Rudé armády. Nevím, jestli by pak odstraňovali sochy a pamětní desky…? (Pavku Novotného z toho vynechávám… toho přece nemůže nikdo brát vážně, tedy kromě pana Fialy),“ krčí rameny herec.

„Inu, vždyť to znáte. Po bitvě je každý voják generálem! A já dodávám: „A nejchytřejší a největší hrdinové jsou hlavně ti vojíni, kteří v té bitvě vůbec nebojovali!“ nešetří sarkasmem Ivan Vyskočil.

Reklama: