Svobodní odmítají ideologické předsudky vůči individuální dopravě

PRAHA | Zelení a další aktivisté si přejí zakazovat průjezd městem dieselovým autům po vzoru Německa. Neustále slýcháváme o nutnosti zavádět nové regulace a omezovat dopravy. Když se ale mezitím objeví pozitivní statistika třeba v souvislosti se zvýšením rychlosti, pak všichni jen mlčí. Informuje v tiskovém prohlášení Strana svobodných občanů (Svobodní).

Auto bez řidiče

„Svobodní vnímají osobní dopravu jako výraz svobody jednotlivce, a proto mají na krajských kandidátkách mnoho obhájců práv motoristů. Nejen oni budou hájit větší nezávislost řidičů a uživatelů osobní dopravy,“ úéše strana Svobodných s tím, že odmítají ideologické předsudky vůči dálnicím a individuální automobilové dopravě. „Tvrdíme, že jen každý člověk sám ví, jestli je pro něj lepší doprava individuální nebo hromadná,“ dodáváají.

Své prohlášení končí slovy: „Zároveň chceme zrušit nehospodárné přidávání biopaliv do pohonných hmot, jenž není šetrné k motorům, ani životnímu prostředí. Každého motoristu navíc stojí 90 Kč v rámci jedné plné nádrže a zrušením tak dojde k férovému snížení daňové zátěže motoristů, kteří patří skrze různé daně, poplatky a pokuty mezi největší přispěvatele do státního rozpočtu.“

Reklama: