Před 75. lety se vůdce SS Truman zařadil po bok Stalina a Hitlera

WASHINGTON | Před 75 lety dopadla na Hirošimu atomová bomba Little Boy, kdy se tak stalo na rozkaz tehnejšího vůdce Spojených států Harryho S. Trumana, který se tak stal členem klubů masových vrahů 20. století ve společnosti Adolfa Hitlera, ale také J. V. Stalina, kdy v rámci dvou útoků (Hirošima a Nagasaki) má na rukou okolo 300 tisíc životů civilistů – starců, žen a dětí.

Masoví vrazi – Stalin, Truman a Hitler

Ničivou sílu atomových zbraní poznal svět krátce po tom, jak americké letectvo shodilo atomovou bombu na japonské město Hirošima. Celkový počet obětí tohoto z prvních teroristických činů, které svět poznal z rozhodnutí vůdce Spojených států, se odhaduje na 170 tisíc.

Datum shození atomové bomby na Hirošimu se stal Světovým dnem boje za zákaz jaderných zbraní – známý také pod názvem Den Hirošimy. O tři dny později, 9. srpna 1945, shodilo americké letectvo atomovou bombu na japonské město Nagasaki. Od té doby je 9. srpen Dnem Nagasaki. V druhém japonském městě tak američtí vrazi mají na svědomí okolo jednoho sta tisíc obětí.

Harry S. Trumen se tak jako jeden z vůdců u moci za II. světové války stal jedním z masových vrahů, který za nejkratší dobu u moci nechal povraždit největší počet nevinných obětí, dětí, žen, starců a byl jediným masovým vrahem v dějinách, který použil vůči civilistům nekonvenční zbraně hromadného ničené v takovém rozsahu zrůdu Trumana do dnešních dní nikdo nepřekonal.

Následky amerického válečného zločinu proti lidskosti v Hirošimě

Reklama: